pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Díl 5.: Hluboké dýchání

Nebojte, lehce negativní úvod vystřídá pozitivní závěr:)

 

Ztuhlá šíje, ramena i prsní svaly, bolesti hlavy a nespavost – to jsou typické příznaky nervových poruch způsobených stresem, syndromu chronické únavy a nebo také depresí.

Člověk trpící chronickou neurózou není schopen hlubokého dýchání. Dlouhá léta stresu přebudují tělo na těsné vězení, v němž plíce nemají dostatek prostoru, aby se mohly rozpínat do své plné kapacity.

 

Nepropadejte panice, nabídneme řešení. Je to vcelku prosté. Pokud se chcete zbavit stresu, uvolněte své tělo a začněte volně dýchat. Když budete dýchat správně, pravidelně a vědomě, dosáhnete pravděpodobně lepších výsledků než s antidepresivy či léky na bolest.

Dýcháním do plné kapacity alespoň jednou denně také zpomaluje proces stárnutí, masíruje tělo zevnitř.

Hluboké dýchání, oddechnutí a zívání mají velmi podobné účinky. Spouštějí lavinovou reakci svalového uvolnění v celém těle.

 

Využijte času, který trávíte doma, nejen si dovolte, ale především užijte hlubokého dýchání do plné kapacity plic. Kdykoliv se vám něco podaří dokončit, neváhejte a svobodně si oddechněte, klidně opakovaně. Zívejte, kdykoliv se vám zachce a zlíbí z plných plic i otevřenou pusou.

Je to čas pro vás….

 

 

Zdroj: Harrison, E.: Rychlé meditace pro zklidnění těla a mysli